Zůstatková cena, výpočet při přechodu na paušální výdaje

ID28778 | | Ing. Ivana Pilařová | Vytvořit záložku zpět Tisk

V roce 2017 jsem koupil osobní automobil za 250 000 Kč, vložil ho do obchodního majetku, ale v roce 2017 jsem nezahájil odpisování. V roce 2018 jsem přešel na uplatňování výdajů procentem z příjmů. V roce 2020 jsem toto auto prodal. Budu jeho příjem danit v § 10 ZDP? Mohu si uplatnit oproti příjmu z prodeje zůstatkovou cenu auta? Jak budu počítat zůstatkovou cenu, kterou si uplatním jako výdaj v § 10 ZDP?


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru