Bezúplatné pořízení stroje za odběry materiálu

ID28953 | | Ing. Jiří Nigrin | Vytvořit záložku zpět Tisk

Provozujeme opravnu automobilů, dodavatel olejů a jiných kapalin do aut nám vyfakturoval zvedák za 190 000 Kč + DPH 21 %, uhradili jsme mu ale jen DPH, toto jsme si nárokovali. Samotných 190 000 Kč nemusíme hradit, pokud budeme během 2,5 roku odebírat oleje aj. za 50 000 Kč/měsíc. Musíme 190 000 Kč zdanit jako dar pro podnikání? Anebo lze využít § 23 odst. 3 písm. a) odst. 14 ZDP (tj. účelově poskytnutý dar na pořízení hmotného majetku) s tím, že jej nelze odepisovat?


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru