Firma B, plátce DPH (vykonává jen zprostředkování) zprostředkovává klienty pro firmu C, která provádí finanční činnosti. Dle § 54 odst. 1 písm. y) je tato činnost pro firmu B osvobozena od DPH. Je zde firma A, která zprostředkovává klienty pro firmu B, která je následně zprostředkuje pro firmu C. Je činnost firmy A jako zprostředkovatele pro firmu B taktéž osvobozena od DPH?
Jak to bude s odvody na SP, ZP a zdaněním u odměn členům výboru SVJ, pokud jim bude jednorázově schválena odměna ve výši: 1) do 3.000 Kč 2) do 10.000 Kč 3) nad 10.000 Kč?
Fyzická osoba - podnikatel, čtvrtletní plátce DPH, požádal o zrušení registrace k DPH (nedosahoval obratu 1 mil. Kč). Finanční úřad mu vyhověl a vystavil Rozhodnutí o zrušení registrace. Podnikatel od 15. 1. 2021 není plátce DPH. První dotaz: do jakého data má povinnost podat poslední přiznání za období 1. 1. – 14. 1. 2021? Druhý dotaz: pokud chce mít poslední přiznání podané co nejdříve, může tak učinit ještě v lednu 2021?
Fyzická osoba s dvojím občanstvím (Česká republika, Velká Británie) je zaměstnancem britského zaměstnavatele, který nemá v ČR žádnou provozovnu. V roce 2020 se zaměstnanec z důvodu epidemické situace zdržoval více něž 183 dní na území ČR. Pro svého zaměstnavatele pracoval z místa pobytu v ČR v režimu home office, zaměstnavatel mu vyplácel mzdu podrobenou odvodovým povinnostem podle britských předpisů. Podle smlouvy o ZDZ s Velkou Británií by ze mzdy za období výkonu práce na území ČR měla být daň z příjmů odvedena v ČR. Předpokládám, že - se jedná pouze o část celoročního příjmu, která odpovídá době strávené v ČR; - zaměstnanec musí v ČR podat daňové přiznání, v němž uvede výši celoročního příjmu a následně vyloučí ze základu daně část příjmu obdrženého v době pobytu ve Velké Británii; - zaměstnanec bude muset požádat o vrácení daně sražené ze mzdy vyplacené za práci provedenou z území ČR. Má vzniklá situace jiné řešení než výše uvedené? Jak se stanoví výše příjmů v jednotlivých zemích (poměrem dnů nebo podle výplatních pásek za jednotlivá období)? Jak by měla být situace vyřešena z hlediska sociálního pojištění a zdravotního pojištění? Zdravotní pojištění uvedená osoba zatím řešila tak, že se v ČR přihlásila jako samoplátce – osoba bez zdanitelných příjmů.
Společnost chybně poslala peníze na cizí účet (měla zaplatit přijatou fakturu dodavateli, bohužel si spletla účet a zaslala peníze jinam). Tuto chybu oznámila bance a policii, je to ve vyšetřování. Pokud nebudou peníze vráceny, je možno tuto částku např. daňově odepisovat jako pohledávku? (víme, komu byly peníze zaslány, víme částku - cca 250 000 Kč, zřejmě nevymůžeme zpět).
Jak vyplnit přílohu č. 3 DPFO za rok 2019, především jakou výši daně je možno započíst, když poplatník ještě neobdržel potvrzení od zahraničního finančního úřadu? Poplatník má za rok 2019 penzi 1) v ČR 400.200,- 2) v Belgii 353.000,- Celkem 753.200,- Osvobozeno 480.600,- Zdanitelná penze 272.600,- Od zahraničního finanční úřadu zatím neobdržel doklad o zaplacené dani. Je možné do Přílohy č. 3 uvést údaje následovně? ř. 321 272.600,- (zdanitelná penze ČR + BEL) ř. 323 40.890,- (15 % z 272.600) a následně vypočítat koeficient zápočtu na ř. 324. Jestliže by tento postup byl možný, je pak třeba po obdržení dokladu o zaplacené dani v zahraničí (kdyby byla uvedena jiná daň) podávat dodatečné přiznání k DPFO? Je-li postup jiný, velice prosím o radu s použitím výše uvedených částek.
Jaká je sazba DPH u služby zprostředkování - zprostředkovatelská činnost. Jedná se konkrétně o zprostředkování prodeje obchodního podílu s. r. o. a zprostředkování prodeje akcií.
Koupil jsem si bytovou jednotku do osobního vlastnictví v bytovém domě. Smlouva o koupi bytové jednotky byla podepsána 16.12. 2020. V katastru nemovitostí nejsem do dnešního dne (12. 1. 2021) zapsán jako vlastník bytové jednotky. Mám podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí k 31. 1. 2021 (za rok 2020 - zápis není proveden v KN) nebo až 31. 1. 2022 (zápis do KN bude proveden předpokládám v lednu 2021).
Firma vystaví fakturu za práce, odvede z ní DPH. Další měsíc odběratel fakturu vrátí, protože je neoprávněná, odběratel si fakturu nezaúčtoval. Musí firma vystavit opravný daňový doklad, aby si mohla nárokovat zpět DPH?