Tvorba a výroba publikace

ID4543 | | Ing. Martin Děrgel | Vytvořit záložku zpět Tisk

Fyzická osoba - starobní důchodce bez živnostenského listu (jedná se o jednorázovou - příležitostnou činnost) vytvořil publikaci o historii kraje, doplněnou fotografiemi a její vydání (sazba, korektury, tisk) bude financovat: 1.z odměn fyzických a právnických osob za inzerci uveřejněnou v publikaci, 2.příjem z prodeje publikace, 3.dotace krajského úřadu. Nebude se jednat o neoprávněné podnikání? Budou finanční náklady na inzerci u fyzických a právnických osob dle bodu 1 daňově uznatelné? Na základě jakého dokladu? Stačí písemná dohoda o inzerci? Může být jeho příjem z bodů 1, 2 a 3 zařazen pod § 10 písm. a) zákona o dani z příjmu? Předpokládá, že zisk po uplatnění nákladů na vydání publikace bude 0.


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru