Spisová služba

ID30 | | Ing. Miroslava Kočová | Vytvořit záložku zpět Tisk

Mají příspěvkové organizace zřízené městem, a to městská knihovna, muzeum, dům dětí a mládeže, městská správa bytů a sociální služby města, které nezaměstnávají více než 25 zaměstnanců, povinnost vést spisovou službu dle § 63 a násl. zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě? Dle čeho a jak se posuzuje, zda vykonávají veřejnou správu? Obdobně, zda tyto organizace mají povinnost uchovávat dokumenty a umožnit výběr archiválií (viz § 3 odst. 1 zákona. č. 499/2004 Sb.) u muzea a knihovny samozřejmé, u ostatních? (hledisko výkonu veřejné správy)


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru