Prodej automobilu nakoupeného ve zvláštním režimu

ID7316 | | autorský kolektiv HBH | Vytvořit záložku zpět Tisk

FO - plátce DPH obchoduje s osobními automobily, nákup a prodej ve zvláštním režimu dle § 90 ZDPH. Plátce nakoupil v loňském roce automobil z Německa ve zvláštním režimu,avšak jej neprodal, ale zařadil do majektu firmy a začal odepisovat. V letošním roce by chtěl tento vůz prodat. Jak odvede DPH? Z celé prodejní ceny nebo může při tomto prodeji uplatnit zvláštní režim podle § 90 ZDPH, tj. uplatnit DPH pouze z přirážky ? Bylo by rovněž možné tento vůz např. v květnu t.r. přeřadit do osobního vlastnictví a následný příjem a prodej zdanit podle § 10, Zákona o dani z příjmu, v tomto případě by snad bylo možné se transakci s DPH vyhnout.


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru