Nepeněžní vklad fyzické osoby do s. r. o.

ID24554 | | Ing. Martin Děrgel | Vytvořit záložku zpět Tisk

Fyzická osoba nepodnikatel vloží do nově vzniklé s. r. o., kde je jediným společníkem, nepeněžní vklad jako příplatek mimo základní kapitál. Majetek, který je předmětem nepeněžního vkladu, neměl nikdy v minulosti v obchodním majetku. Nepeněžní vklad byl znalcem oceněn na 1 mil. Kč, příplatek mimo základní kapitál činí 900 000 Kč, rozdíl 100 000 Kč bude společníkovi vyplacen v penězích. Má samotný vklad do s.r.o. a vrácení rozdílu 100 000 Kč pro fyzickou osobu nějaké daňové dopady v oblasti daně z příjmů? Do 30. 6. 2017 existoval v ZDP § 5 odst. 10 písm. d), dle kterého se navyšoval rozdíl mezi příjmy a výdaji o částku ve výši ocenění nepeněžitého vkladu sníženou o výši vkladu, která je vyplácená obchodní korporací jejímu členovi. Aktuálně tam toto ustanovení není, bylo zrušeno bez náhrady nebo se vyskytuje v ZDP na jiném místě?


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru