DPH u služby - místo plnění mimo tuzemsko

ID2443 | | Ing. Ladislav Pitner | Vytvořit záložku zpět Tisk

Dle § 2 zákona o DPH předmětem daně nejsou služby, které nemají místo plnění v tuzemsku. U služeb vyjmenovaných v § 10 odst. 6 je místo plnění dle sídla osoby, které je služba poskytována. V případě poskytnutí služby dle § 10 odst. 6 (7) z EU, nebo 3Z do ČR je tedy místem plnění tuzemsko. CZ plátce je povinen přiznat daň - samovyměření a uvést do daňového přiznání. U plátce z 3Z se neověřuje, jestli je plátcem. Při poskytnutí služby dle § 10 odst. 6 do EU, 3Z není místem plnění tuzemsko. Tedy tyto služby nejsou předmětem daně, přesto je povinnost je uvést do daňového přiznání? Do kterého řádku? Na ř. 440 se uvádí ostatní plnění osvobozená s nárokem na odpočet, což jsou dle § 67 jen služby do 3Z. Kam se uvádí služby do EU a podle kterého ustanovení jsou osvobozené s nárokem na odpočet? Pokud nejsou předmětem daně - jak EU, tak 3Z, jak můžou být osvobozené? Při nákupu služby z EU, 3Z, které nejsou vyjmenované v § 10 odst. 6, je místo plnění mimo tuzemsko, tedy tyto nejsou předmětem daně a do daňového přiznání k DPH se vůbec nevykazují?


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru