Daňové zvýhodnění - student vysoké školy

ID26718 | | Josef Rajdl | Vytvořit záložku zpět Tisk

Bude mít stále nárok kolegyně na daňové zvýhodnění své 25leté dcery, která v červnu 2020 řádně ukončila vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu a v září (možná říjnu) začne studovat na Slovensku jinou vysokou školu v bakalářském studijním programu? Bude se stále jednat o soustavnou přípravu na budoucí povolání, když v nové škole bude studovat v nižším studijním programu (Bc.) než už má nyní dokončený (Mgr.)? Pokud ano, bude to bez přerušení (zák. 117/1995 Sb. § 14 odst. 2 písm. c) nebo až od začátku nového studia? Pokud by na další vysoké škole studovala v magisterském stud. programu bylo by to z pohledu daňového zvýhodnění stejné?


Znění odpovědi je zobrazeno jen přihlášenému uživateli.

Přístup ke znění odpovědi mají jen předplatitelé portálu www.otazkyodpovedi.cz

Objednejte si předplatné nebo se přihlaste a získejte tak přístup k databázi aktualizovaných odborných otázek a odpovědí od renomovaných autorů.


Diskuze (počet komentářů: 0)

zobrazit diskuzi přidat komentář

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru